Нова версия на Флагман .bg

January 20th, 2015

Уеб медията Флагман.BG стартира пред 4 години на 21 февруари с култовото име Besove.bg.

Първоначалната идея беше да се създаде новинарски сайт за журналистическо разследване. Собствениците на медията са ясно посочени в каре още на първа страница и те са дългогодишни журналисти с отлично име и професионална репутация – Катя Касабова и Веселин Василев.

Двамата създадоха екип от млади хора, на които предадоха своя опит и отношение към материята, и уеб сайтът стана най-посещаваният новинарски интернет сайт в Бургас още първата година.

В края на третата година Бесове вече беше в топ 40, а днес е вече в топ 20 на медиите, а междувременно сайтът се превърна от Бесове във Флагман, за да отговаря на новото съдържание и мястото си.

Негласно споразумение между двата екипа е всяка година около рождения ден на Флагман, съвпадащ с Бабинден, да се дава публичност нова версия на медията.

За разлика от предишни години, тази, 2015-та, не е изпълнена с родилни мъки, защото се ражда 4-тата версия, родилката е вече с опит, а доверието на професионалистите и от двете страни – на друго ниво. Изненади няма да има, само малко сръчкване на потребителя, на типовете устройства, на броят новини на страница – той все недостига, няколко технологични врътки, няколко “каки с цици”, специално за Веско, и доста помпозност, специално за Катя.

След стартирането на новата версия на новинарския сайт, са планирани 17 подобрения, които ще бъдат направени в следващите месеци, както и стартиране на (тук професионално не върви точно това да се каже), но responsive web design. Административната част на интернет сайта остава непроменена, тъй като изцяло отговаря на изискванията на съвременните технологии, изключително удобен е за работа.

Интернет сайт Флагман

Изработка на новинарски сайт Флагман

Екипът на студио за уеб дизайн Смарт Уеб е част от екипа на KAK Development, група от фирми, чиято дейност е свързана с цялостни решения за позициониране на бизнес в Интернет.

Услугите ни са предназначени за фирми, които желаят да получат професионални услуги, в сферата на консултации, уеб програмиране на различни програмни езици и платформи, Уеб дизайноптимизация, цялостни решения, приложения за социални мрежи, популяризиране и изграждане на реклама в социалните мрежи.

Сгъна един от големите регистратори

September 11th, 2012
Екипът на един от големите международни регистратори GoDaddy.com преживя трудни часове.
Клиентите и парньорите – също.
Сървърите на компанията, както регистрирани и хоствани там сайтове “паднаха”. След около 4-5 часа, започна работа по масово възстановяване на работата на засегнатите сайтове. От компанията съобщиха, че не е имало изтичане на информация, такава като данни за кредитни карти, пароли, имена и адреси. Предстоят тежки 24 часа, в които данните на сървърите ще бъдат преведени във възможно най-близък вариант до този, преди “инцидента”. Анонимните, които обикновено имат пръст в подобни действия, заявиха, че атаката, ако това е атака няма нищо общо с техни планови или инцидентни операции.
Anonymous Own3r обаче заяви, че това си е чисто негово мероприятие и да не бъркат аверите му в това.

Доверието в домейните

December 28th, 2011

От няколко години се води дискусия на тема “Колко е важна възрастта на активност на даден домейн.”
Логически и фактически – важно е. Нещо повече, регистрирайте домейн-а, който ще използвате за 5 и повече години. Това създава добра репутация и демонстрира сериозни намерения.
Колкото е по-стар един домейн и колкото по-дълго време е бил активен, толкова по-голямо е доверието в него. Това влачи след себе си и по-добро позициониране в Google. Старите домейни по принцип има по-висок page rank.
Съветът на специалистите е да не се губят стари домейни, дори да се счита, че не са ви нужни. 20 лева на година, колкото е средната цена на домейн, е разход, който всеки може да си позволи.
В много случаи като причина за отказ от определен домейн от страна на наши клиенти, се посочва промяна на основния предмет на дейност, преминаване към нови пазари, или просто не харесват старото име.
Като фирма за изработка на сайтове сме се сблъсквали с множество такива случаи.
Няколко сценария:
– Предлагаме на клиента да запази домейн-а, на който е бил видим старият интернет сайт на фирмата. Създава се сайт с опростена структура или се инсталира блог с подходящи текстове.
– При преминаване от немски на полски пазар (например) предлагаме формално разделяне на съществуващ интернет сайт“, като на стария домейн се отваря немска версия, а се взема нов за полска версия на сайта. Технологично този се постига за около час, ако сайтът е скоро програмиран и оптимизиран, и около ден работа, ако се налагат технологични промени. Разделянето на даден интернет сайт на различни езикови версии създава полезни и облекчаващи работата условия.
– Предлагаме на клиента да пусне за resale домейна си. Този домейн, ако има page  rank 3 и повече е апетитен за “оптимизаторите” тип “акълът ми пречи”.
– Има и други, но те са елемент на дългогодишен опит и много разработени проекти.
– Последният сценарий е естественият изход – клиентът е непоколебим, ние също. Тогава плащаме домейна за още една година, пререгистрираме го на наше име и го оставяме да отлежава.
И все пак – дори от чисто сантиментални подбуди – не губете старите домейни.
За регистрация на домейни и хостинг ползваме нашите партньори от е-Ник (http://www.e-nick.org)

Регистрация на домейн, хостинг

Регистрация на домейн, хостинг

За понятието Цена за web дизайн на сайт

February 25th, 2011

Формализирането на модулите на един уеб сайт е изключително важно за правилното определяне на офертната цена. Последната се базира на почасовата тарифа на конкретната фирма за специалисти, които са заети в работния процес. Смята се приблизителното време за изработка на определен модул, или времето, необходимо за адаптирането му към конкретните нужди. Към тази сума се добавя цената за креативен дизайн, за дизайн на лого, за консултации по информационната структура, по оптимизацията и цена на допълнителни услуги – регистрация на домейн, хостинг, други екзотики. Естествено всичко е опционно.

Крайната цена за разработка на уеб сайт се определя от функционалността на различните модули, а не от броя на страниците, освен в случаите, в които студиото, към което се обърнете не поеме ангажимент за въвеждане на информация.

Има случаи, в които сайта с милиони web страници струва по-евтино от сайт с 10 web страници. Причината е, че за първия случай се правят и програмират 2-3 шаблона, и 1 модул в административната част, докато във втория е възможно всяка старница да е със самостоятелен шаблон.

В този смисъл – когато желаете адекватна, разбирайте добра цена за web дизайн или редизайн на сайт – не припирайте, а внимателно обмислете, както желаете да бъде публикувано на него.

Съветът ни е направо да се свържете със студио за уеб дизайн и в рамките на няколко часа, съвместно със специалистите там, да определите информационния обхват, модулите, услугите, които да получите. Има голяма вероятност цената приятно да се размине с първоначално заявената, но … има и случаи, в които дереджето е … в не ваша полза.

Забележете тук не говорим за поддръжка, оптимизация, информационно обезпечаване, маркетинг, събиране на информация.

В създаването на един уеб сайт участват:
– уеб дизайнери
– специалисти по информационна инфраструктура и бази данни
– програмисти
– специалисти по промотиране на сайтове (seo, маркетинг, копирайтъри, други)
– тестери
– ръководител на проекта.

Формализиране в случая означава определяне на типовете елементи.

Ако желаете един час безплатна консултация – позвънете на телефоните в офиса ни. Контактите са на линка по-долу

http://development-bg.com/контакт-с-уеб-дизайнер

Услугите в сферата на уеб дизайна стават платени

February 24th, 2011

От днес услугите в сферата на уеб дизайна стават платени. Консултациите, които са част от тези услуги също.

Защо, питате вие.
Защо пък не, отговаряме  ние.

Отговорът е един: Поради социални индикации, че обществото грешно схваща  продаването на крави и биволи във фейсбук, както и щракането по скайп за уеб дизайн, а нещастното създание в 9-ти клас – за уеб дизайнер.

И така:

Има странни въпроси. Ето няколко примера: “Трябва ли нещо да платя?”,”Нещо дължа ли ви за услугата?”

Тези въпроси по правило не се задават при консумиране на ракия, при купуване на лук, при викане на водопроводчик. Там се плаща, а ако не платиш – мамма миа!

Въпросите, посочени по-горе се задават при контакт с хора, които се занимават с нещо толкова забавно, колкото е web development  без значение дали иде реч за web дизайн или за оптимизация, без да включваме продвигание сайтов. И понеже тези хора работейки се забавляват, редовият посетител на офис за уеб дизайн решава, че може да се направи на Том Сойер.

С цел да се избягват оттук натам недоразумения, които биха могли да възникнат, то от името на бранша обявяваме

Услуги в сферата на уеб разработките за платени.

Тук пействаме линк към великолепното изпълнение на Лайза Минели в “Кабаре”
http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q

Не го вграждаме, поради факта, че това великолепно изпълнение не може да се вгражда.

Follow Us on Twitter

Яндекс.Метрика