Yandex Карта

February 3rd, 2013

При регистрация в каталога на Яндекс се отчита регионът

В резултатите от търсене в Яндекс, под информацията се появят данни засоциални мрежи.

Резултати от търсене  в Яндекс

Резултати от търсене в Яндекс. Показане на информация за социални мрежи в резултати от търсене на Яндекс

Как става това.

През м.януари  част от вас направиха регистрация на своите фирми в каталога на Яндекс, който автоматично извежда резултати на картата на Яндекс. Последната е достъпна вече и за България, при това с качество многократно надскачащо това на картата на Google. Това е още един начин Вашият бизнес да стане достъпен за потенциални клиенти при търсене в Яндекс.

Примерите по-долу са на база регистрация на данни за нашия екип.

При търсене на картата на Яндекс на „веб дизайн“ информацията се появява по следния начин /синята отметка на картата/:

Показване на резултат на картата на яндекс

Показване на резултат на картата на яндекс

При „клик“ върху отметката се появява пълната информация за фирмата и бутонРедактировать.

Показване на информация за конкретна фирма

Показване на информация за конкретна фирма

От опциите, които се появяват при избор на Редактировать се избираРедактировать все поля.

Опции за редактиране на информация

Опции за редактиране на информация

Оттук нататък следват различия, които са представени по-долу, и зависят от това,кой регион сте избрали за работа (в горния десен ъгъл под потребителското име):

Определяне на регион

Определяне на регион

За да използвате всички възможности на справочника, изберете Москва, или друг град в Русия..

При избор на регион България се появява следния екран

Докато при избор (например) на регион Москва ситуацията е съвсем различна и имате достъп до повече опции:

Резултатът от въвеждане на информацията за социалните мрежи е този, който представихме в началото.

Философията на нашия екип е освен красив уеб дизайн да създаваме работещи и добре оптимизирани уеб сайтове и индексирани в google, Yandex и други търсачки.

За понятието Цена за web дизайн на сайт

February 25th, 2011

Формализирането на модулите на един уеб сайт е изключително важно за правилното определяне на офертната цена. Последната се базира на почасовата тарифа на конкретната фирма за специалисти, които са заети в работния процес. Смята се приблизителното време за изработка на определен модул, или времето, необходимо за адаптирането му към конкретните нужди. Към тази сума се добавя цената за креативен дизайн, за дизайн на лого, за консултации по информационната структура, по оптимизацията и цена на допълнителни услуги – регистрация на домейн, хостинг, други екзотики. Естествено всичко е опционно.

Крайната цена за разработка на уеб сайт се определя от функционалността на различните модули, а не от броя на страниците, освен в случаите, в които студиото, към което се обърнете не поеме ангажимент за въвеждане на информация.

Има случаи, в които сайта с милиони web страници струва по-евтино от сайт с 10 web страници. Причината е, че за първия случай се правят и програмират 2-3 шаблона, и 1 модул в административната част, докато във втория е възможно всяка старница да е със самостоятелен шаблон.

В този смисъл – когато желаете адекватна, разбирайте добра цена за web дизайн или редизайн на сайт – не припирайте, а внимателно обмислете, както желаете да бъде публикувано на него.

Съветът ни е направо да се свържете със студио за уеб дизайн и в рамките на няколко часа, съвместно със специалистите там, да определите информационния обхват, модулите, услугите, които да получите. Има голяма вероятност цената приятно да се размине с първоначално заявената, но … има и случаи, в които дереджето е … в не ваша полза.

Забележете тук не говорим за поддръжка, оптимизация, информационно обезпечаване, маркетинг, събиране на информация.

В създаването на един уеб сайт участват:
– уеб дизайнери
– специалисти по информационна инфраструктура и бази данни
– програмисти
– специалисти по промотиране на сайтове (seo, маркетинг, копирайтъри, други)
– тестери
– ръководител на проекта.

Формализиране в случая означава определяне на типовете елементи.

Ако желаете един час безплатна консултация – позвънете на телефоните в офиса ни. Контактите са на линка по-долу

http://development-bg.com/контакт-с-уеб-дизайнер

Семиотичен анализ на реклама

January 27th, 2011

За да можем да говорим за символиката на елементите от една реклама, смисъла, който те носят, и сюжета, който развиват, е редно първо да споменем няколко неща относно значението на „символа”.

Символът е обект, картина, написана дума, звук или даден знак, който представя идея, съобщение или друго послание посредством асоция, прилика или общо-приета норма. Когато се задълбаем по-дълбоко в смисъла на това определение откриваме, че символът е нещото, което носи смисъл за този, който го чете, вижда или чува. В общи линии той е всяка единица от информация, която може да бъде предадена като съобщение или послание, от който или каквото и да било, било то думи, образи, жестове, миризми, вкусове, покрития, звуци.

Естеството на символите е материя, изледвана отдавна от философията и семиотиката, но в днешно време най-разпространената представа е, че ефективността и смисълът на даден знак зависи както от получателя така и от този, който изпраща посланието чрез него. Ако „изпращащият” не е запознат със съответния език, обичаи и нрави то той няма да бъде способен да изрази това, което иска да предаде или ще създаде грешна представа у „получателя” на съобщението.

Затова в сферата на рекламата и рекламните съобщения е от крайна необходимост задълбочено познание и усещане за правилната и ефективна употреба на символите, знаците и тяхната символика. Неумението да се справя с правилното предаване на желаното послание би довело до провал на съответната рекламна единица и създаване на грешни, а е възможно и негативни асоциации в целевата група.

Нека да разгледаме как се справя с тази задача една от рекламите свързани със сливането на БТК и ВИВАТЕЛ в една компания – ВИВАКОМ – през 2009. (в приложено списание – National Geographic от Октомври 2009 – стр.7)

В случая тази реклама разчита много тежко на вече изградения имидж на компаниите, чиято дейност е известна – телекомуникационни услуги, телефония и услуги на мобилен оператор, затова и процентът на хора, които биха били подведени от посланието, че става въпрос за туристическа агенция, например, която рекламира услуга за резервация по телефона, би бил малък. Все пак хитро подбраното мото и име на новата компания насочва в правилната посока – “Всичко, което ни свързва” и „ВиваКОМ”. Мотото е двусмислено, но и много подходящо, защото обединява чисто техническия аспект на комуникацията – всички методи на телекомуникация – както и социалния аспект – свързан с взаимоотношенията между хората.

Текстовото послание – „Резервирай по телефона следващото приключение” е кратко, но обвързано с метафори. Естествено то е подкрепено от графични символи чието взаимодействие с посланието е описано по-долу. Желанието на мениджмънта е „да запази динамичността на марката Vivatel и сигурността и технически облик на БТК”, като използва нещо дълбоко познато като „телефона” като контра-пункт на новото начинание на компанията, представяно от „приключението”. Макар телефонът да е нещо, което революционно превърна света в едно по-малко място, той вече се превърна в едно крайно естествено постижение на техническата мисъл, което е неразделна част от ежедневието на голяма част от човечеството. Впечатлението на „уют”, който създава дълбоко познатото пособие се засилва и от рисунката на класическата слушалка. Представянето на „приключението” и нарисуваните балони, символ на вълнуващо пътешествие, геройско постижение заедно с телефона, при това нарисувани с тебешир, създават усещането за новото начинание, в което се спуска компанията, но без да изглежда твърде лековато.

Изборът на стила на изрисуване – като надраскани с тебешир – не е случаен – новата компания „създава”, изгражда нов тип на услуга и философия на фирмата. Този, който се впуска в приключение успешно трябва да притежава уменията и желанието да се справи добре, да е умел. Това е търсен ефект от рекламния отдел на компанията – „Новата рекламна стратегия на Vivacom цели да убеди потребителите, че компанията навлиза в нова орбита от ценности, които я отдалечават от образа на бившия държавен телеком”.

Като цяло символиката на рекламата е нематериална – свързана с чувства, идеи, възможности. Така както бизнесът на компанията е свързан с нещо абстрактно – телекомуникация, така и идеята, която създава рекламата е абстрактна – чрез вече натрупан опит компанията ще се справи с новите предизвикателства.

Stoyan
stoyan@development-bg.com

Skype или искаме малко самота

December 23rd, 2010

Голям рахат настана и се повиши производителността на труда на целокупното компютърно братство, след като вчера, по случай 12 годишнината на нашата web development фирма, около 17:30 зависна, а след това и се откачи Skype.

skype, социални мрежи, уеб дизайн

skype си прави майтап

Първоначалният ужас и търсенето на дупки в системата (както наричаме мрежата) беше прекъснато от олелията на стационарните телефони с притеснени гласове на клиенти, които се чудеха дали ние сме спрели техния скайп, което е очаквана реакция на гадните програмисти и уеб дизайнери.

После във фейсбук се появиха успокояващи реплики, отразяващи глобалното дередже на комуникационната програмка и и сървърите и. Успокоихме се, защото в крайна сметка сме българи и живеем на източния бряг на Балканския полуостров. И нищо, че сме  web design майстори – балканското не ни е чуждо, а какво по-балканско от това “я не сакам да съм добре, сакам Вуте да е зле”.

Тази сутрин, за съжаление, Скайп се закачи, подпукахме пак социалните мрежи, индексациите, оптимизациите, уеб дизайн врътките, и … така, но не по-късно от 16:00 мислим да спрем.

Google тестват функция за site preview

October 7th, 2010

След като обърнаха внимание на скоростта на зареждане, сега google компенсират дизайнерите, като започват да отделят МАЙ внимание на дизайна. Започна тестване на функция за “сайт превю” преди самият сайт да бъде отворен, да знае човек дали да клика на него.
А както се казва, каквото Google почне – все е хубаво!

Говори се, че части от страниците ще бъдат “хайлайтнати” с оранжева рамка.
Това пък, според блогърите означава, че може би google имат технологията да откриват …. разни неща.
Честито!

Follow Us on Twitter

Яндекс.Метрика