Услугите в сферата на уеб дизайна стават платени

February 24th, 2011

От днес услугите в сферата на уеб дизайна стават платени. Консултациите, които са част от тези услуги също.

Защо, питате вие.
Защо пък не, отговаряме  ние.

Отговорът е един: Поради социални индикации, че обществото грешно схваща  продаването на крави и биволи във фейсбук, както и щракането по скайп за уеб дизайн, а нещастното създание в 9-ти клас – за уеб дизайнер.

И така:

Има странни въпроси. Ето няколко примера: “Трябва ли нещо да платя?”,”Нещо дължа ли ви за услугата?”

Тези въпроси по правило не се задават при консумиране на ракия, при купуване на лук, при викане на водопроводчик. Там се плаща, а ако не платиш – мамма миа!

Въпросите, посочени по-горе се задават при контакт с хора, които се занимават с нещо толкова забавно, колкото е web development  без значение дали иде реч за web дизайн или за оптимизация, без да включваме продвигание сайтов. И понеже тези хора работейки се забавляват, редовият посетител на офис за уеб дизайн решава, че може да се направи на Том Сойер.

С цел да се избягват оттук натам недоразумения, които биха могли да възникнат, то от името на бранша обявяваме

Услуги в сферата на уеб разработките за платени.

Тук пействаме линк към великолепното изпълнение на Лайза Минели в “Кабаре”
http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q

Не го вграждаме, поради факта, че това великолепно изпълнение не може да се вгражда.

Опасно отдалечаване

January 13th, 2011

Масовите интернет приложения опасно отдалечават клиентите от бизнеса и го обезличават.

Масовите интернет приложения опосредстват прекия достъп на потребителите и евентуалните клиенти до бизнес-а.

Уеб приложения са уеб базирани софтуерни програми, които предлагат определена услуга – търсене на стока, имот, услуга, хотел, самолетни билети. Примери за такива са големите онлайн концентратори като аукро, booking, imot.алабала, други. Техни клиенти са търговци в съответния бранш, а потребители – клиентите на тези търговци. Интернет приложения са и отлепили бързо нагоре социални мрежи.

Бумът на търсачките допринесе за това фирмените сайтове да станат популярни и доведоха до тях потенциални клиенти. Google, yahoo, bing, яндекс, директории от типа на дир.бг, гювеч-а и други спомогнаха бизнес сайтовете, онлайн магазини и ателиета да стават все по-популярни. Действително и при тях се отделя място за рекламни препратки. Търсачките не задържат потребителя, а прихващайки го препращат към сайта на търговеца.

В последно време обаче, все по-агресивни стават собствениците на уеб приложения. Първоначално интернет базираните уеб клъстери изглеждат безобидни – дават платформа за изява на търговци. В същото време концентрират и задържат вниманието на потребителя по-дълго в конкретното място, интернет приложението, прелагайки му директна покупка и други услуги наоколо и така “отбиват” клиента от марката.

Истерията около социалните мрежи и новопредлаганата услуга – популяризиране (реклама) във фейсбук е радваща нашего брата уеб дивелопъра, защото е ново кранче.

Страниците във фейсбук обаче – при внимателен прочит на общите условия се оказват малко озадачаващи. Възниква въпросът, чия е информацията?

Налагането на социалните мрежи и всякакъв тип Интернет приложения, като място за най-дълъг период на престой, по всяка вероятност ще преобърне драстично старата система на скрита реклама в Интернет, в която топ 1 беше гугъл.

Дали обаче ще увеличат клиентите или ще направят сегашните клиенти общи и за конкуренцията – това е въпрос, който ще се реши в следващата една година.

Интернет приложение е приложен софтуер, който е инсталиран в Интернет и автоматизира конкретна услуга.

Skype или искаме малко самота

December 23rd, 2010

Голям рахат настана и се повиши производителността на труда на целокупното компютърно братство, след като вчера, по случай 12 годишнината на нашата web development фирма, около 17:30 зависна, а след това и се откачи Skype.

skype, социални мрежи, уеб дизайн

skype си прави майтап

Първоначалният ужас и търсенето на дупки в системата (както наричаме мрежата) беше прекъснато от олелията на стационарните телефони с притеснени гласове на клиенти, които се чудеха дали ние сме спрели техния скайп, което е очаквана реакция на гадните програмисти и уеб дизайнери.

После във фейсбук се появиха успокояващи реплики, отразяващи глобалното дередже на комуникационната програмка и и сървърите и. Успокоихме се, защото в крайна сметка сме българи и живеем на източния бряг на Балканския полуостров. И нищо, че сме  web design майстори – балканското не ни е чуждо, а какво по-балканско от това “я не сакам да съм добре, сакам Вуте да е зле”.

Тази сутрин, за съжаление, Скайп се закачи, подпукахме пак социалните мрежи, индексациите, оптимизациите, уеб дизайн врътките, и … така, но не по-късно от 16:00 мислим да спрем.

Кой кога купува по интернет

May 26th, 2010

Според изследвания,  направени на базата на данни, събрани при проучване на трафика в Интернет:

– потребителите, попаднали на даден сайт чрез търсещи сървъри (търсачки) купуват 3,3 пъти по-често, отколкото тези попаднали на сайта чрез референтна връзка

– потребителите, попаднали на даден сайт чрез стандартни резултати, купуват два пъти по-често от тези, открили сайта чрез платена препратка (adv)

Follow Us on Twitter

Яндекс.Метрика