Trackback URI | Comments are closed.
Реклама в Интернет – без самоделки моля
Защо точно реклама в интернет като тема на този пост …
Преди няколко дни седяхме в офиса и коментирахме с наш приятел, както наричаме старите клиенти, представянето на неговия бизнес в Интернет, новите възможности на Гугъл и Фейсбук, станали нарицателни, кой какво го посъветвал и кой какво му казал, и какво няма …
Не щеш ли, по телефона му звъни детски глас, който предложи да му направи реклама в Интернет, т.е. да го турне в картата на Гугъл. Подава ми Той телефона и започваме смислен разговор, в който се разбира, че детето работи за Една Голяма Агенция за Нещо си, която го е научила какво да казва при определени условия, и е пропуснала да му кажа да мълчи умно, когато не знае нещо. Същата агенция не се е постарала да му предаде минимално необходимите знания, като например “ако си в небрано лозе, разбери кой е собственикът”, или “освен гугъл карти, или такива на яндекс и на бинг, и едни други, а пък картите на джи-пи-ес са башка” …
И тъй … Рекламни „стратегии“, реклама в интернет, или там където се отчита най-вече видяното.
PPC pay per click (пей пъ клик – попей с приклякване). Плащане при реализация на клик (цъкане) върху съответната реклама в интернет, рекламната връзка, или просто връзка. Подобни системи използват Google, Yandex, Bing и няколко български рекламни мрежи. В този случай се залага на определен бюджет, като е препоръчително да се използват 2-3 дни за тестове, за да се налучка правилното, без значение, че настройващият майстор е Голям Майстор. Фейсбук също предлага подобен начин на рекламиране. Обаче тези формални елементи не ми се разправят, защото все ще се намери някой, който да ги прочете и след това да тръгне да обяснява как е прочел на едно място, и вече всичко му е ясно …
При зле подбран таргет, има голяма вероятност да „издумкате“ бюджета и това да не доведе до продажби.
В много случаи клиентите за PPC реклама просто желаят „увеличаване на посещаемостта“, което е безумие отвсякъде. Обаче това се разбира накрая, защото “по 1000 души на ден ми влизаха в сайта и нито не купи” …
Препоръчително е този тип интернет реклама, която като правило е сред най-скъпоструващите, да е по повод конкретен продукт, промоция, нужда от бърза продажба, и други кампании, имащи за цел да реализират конкретни сделки в кратък период от време.
Странно е твърдението, че това е най-евтиният начин за привличане на потенциални клиенти. Особено, ако продуктът, услугата или каквото там се рекламира е в силно конкурентен сектор.
PPI /нямам идея така ли се пише/ – плащане при показване, или с отчитане на импресиите. Импресия е зареждане на определена реклама (показване на определена реклама) на монитор на устройство, без значение дали е смартфон или таблет, или десктоп компютър.
Възможно е да се подбере показване само на определен тип устройства, ако се прецени, че целевата група е в този сегмент.
Импресиите са подходящи, когато рекламата е атрактивно направена, предназначена за по-широка публика. Изключително важен е подборът на целевата група, на сезона, на часовата зона на показване на мястото на показване – горе, вляво, вдясно и други. Гаранция определено – йок! Какво можем да кажем за всяка необмислена реклама в интернет, а и не само там.
Отново – направете първоначално тестова кампания, за да усетите най-точната комбинация.
Интернет рекламата, както и агенциите, които се занимават по принцип с реклама, неглежират елементи като добро познаване на потребителското поведение, на особеностите на зареждане на един сайт, на скоростта, на технологиите, и т.н
Наскоро и ние получихме предложение от „известна българска фирма“ за … това да ни изградят рекламна стратегия в Интернет.
Проявихме интерес да получим оферта.
Получихме я. Изпъстрена с глупости, показваща пълна неадекватност и непознаване на материята, но пък богата на термини.
Затова, когато все пак решите да се впуснете в авантюрата на реклама в интернет – свържете се с нас, белким спестим някой друг лев, запазим честта на бранша, и … вие спечелите покрай нас.
Каквото и да ви говорят оптимизация на сайт и регистрация в търсещи сървъри и директории е по-малко рисково.
Преди обаче да тормозите за реклама в интернет хората, които са ви изработили сайт – вижте това, което искате да предлагате дали става за предлагане.
test Filed under SEO, интернет, Реклама | Tags: facebook, google, оптимизация на сайт, реклама в Интернет | Comment (0)